Jak chodit na podpatcích + video

2. února 2012 v 15:13 | Toe |  Ostatní...
Soutěž o boty značky Iron Fist naleznete zde
Moje chůze na podpatcích je na konci článku. Ukazuji tam i jak vycházet a scházet schody.
Některé holky mi psali ať už do komentů tady na blogu nebo na FB že se neúčastní soutěže hlavně kvůli tomu že na podpatcích neumí chodit.
Napadlo mě tedy sepsat návod, a k tomu pořídit video jak se na nich dá potom krásně chodit. :-)
Určitě první pravidlo je že pokud vaše noha není zvyklá na podpatky neberte si hned 10 centimetrové, začínejte na 3 centirmetrových a postupně zvyšujte!
Dále se připravte na to že vás noha bude bolet, zezačátku je chůze na podpatcích všechno možné jen ne pohodlná, jinak bolest zmírňují gelové polštářky (dají se zakoupit i v drogeriích) určitě se do začátku hodí aspoň ty pod patu.
Potom je důležité abyste se v nich cítili dobře, bota vám nesmí sklouzávat a padat, protože takhle si nohy unavíte podstatně rychleji.
Taky je dobré abyste si je hned nebrali ven, ale nosili je doma, klidně s něma seděli u televize nebo počítače, protože nožka si takto zvykne na jiný sklon chodidla a jinou chůzi mnohem rychleji.
Zkuste se podívat jak se v nich procházíte v zrcadle, jděte rovně a pomalu a nohy pomalu dávejte jednu před druhou, pamatujte si že vždycky dopadáte na zem prvně špičkou a až potom podpatkem. Neustále se dívejte jestli nejste shrbení nebo nemáte pokrčená kolena a i hlavu se snažte držet z příma.
Pokud si jseš chůzi doma jistá zkus se v nich jít na chvíli projít někam ven, třeba na nákup nebo ke kamarádce (samozřejmě ne ke kamarádce která bydlí 20km daleko :-D). Vyzkoušíte si tak chůzi na různých površích, na trávníku, ale na i dlažebních kostkách musíte přenést váhu na špičky, Zabráníte tím tak zlomení podpatku, ale i možnému pádu. Chůze by měla být jistá, žádná zaškobrtnutí.
Kolena by si neměla mít pokrčená, měla by být propnutá a rovná, pokrčenými koleny vás akorát začnou bolet záda a navíc taková chůze vypadá divně.
Chůze po schodech vyžaduje také trénink, a proto NIKDY ale opravdu NIKDY nepokládejte na schod podpatek našlapujte na schody špičkami (Udělala jsem to jednou a sletěla jsem dolů :-D). Dolů ze schodů choďte pomalu, pokud si nejste jistí přidržujte se zábradlí.
Po zvládnutí této tvrdé práce si v nich můžete vyrazit kamkoliv, ať už na párty nebo do divadla, ale klidně i na procházku do města.
Takže hodně štěstí! :-)
A děkuji Míše že mi dělala kameramanku :-)

Toe
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anonym anonym | 27. května 2012 v 15:34 | Reagovat

Sama nahoře v textu píšeš nikdy nepokládejte podpatek na schod a ve videou jsi ho pokládala? Jinak v tom chodíš hezky ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama